Кращий період обрізки - весна, час до розпускання бруньок. Потрібно не спізнитися з обрізкою у чорної смородини бруньки розпускаються рано, і термін для виповнення необхідної роботи дуже короткий.

1. Уже в перший рік після посадки проводять обрізку, навіть якщо на вигляд кущик здається слабким. На кожному розгалуженні повинно залишитися по 2-4 бруньки. Залишати потрібно не більше 4 гілочок, що з'явилися із землі. Природно, вони повинні бути найрозвиненішими і сильними. Але й у них необхідно буде зрізати недозрілі верхівки.

2. На другий рік рано навесні вкорочують всі гілки другого порядку, залишивши на кожній по 4-8 бруньок. Видаляють слабкі однорічні пагони, а у сильних - вкорочують верхівки.

3. На третій рік вкорочують багаторічні гілки і сильні однорічні пагони на одну третину. Видаляють слабкі однорічні пагони.

4. На шостий-сьомий рік видаляють старі гілки зовсім. І продовжують формувати кущ за пропонованою схемою. У період повного плодоношення (5-7 років) в кущі повинно бути 10-15 багаторічних різновікових гілок.

Світлина від Садовія Центра Лізгарда.
Світлина від Садовія Центра Лізгарда.
Світлина від Садовія Центра Лізгарда.
Світлина від Садовія Центра Лізгарда.