Благоустрій. етапи благоустрою

Кожен проект з благоустрою території потребує індивідуального підходу. Неординарне оформлення можна зробити за допомогою повтору однієї кольорової гами в різних елементах і використання запам'ятовуються, незвичайних деталей.Один проект не схожий на інший, адже в кожному з них реалізовані практичні і елегантні рішення. При впорядкуванні території враховуються всі особливості її ландшафту та побажання замовника.


Як об'єкти благоустрою можуть використовуватися різні міські та сільські території. 
Закон про благоустрій дозволяє виконувати благоустрій міста і міських територій і ділянок, які знаходяться в приватних володіннях.

закон про благоустрійпроект благоустрою


Обстеження, планування і проектування
Створення ландшафтного проекту - початок всіх робіт з благоустрою території.Саме проект допомагає визначити, як будуть розміщені функціональні зони, обладнання та інженерні системи, де будуть знаходитися доріжки, водойми і квітники. План дає можливість фахівцям визначити кількість і якість необхідного матеріалу, підрахувати вартість наступних робіт з благоустрою та озеленення ділянки і обговорити деталі роботи.

Проект благоустрою.

Складається з декількох етапів

етапи благоустрою

 

Етап № 1.

 

 • Сукупність передпроектної підготовки і ескізного проектування.
 • Спілкування з клієнтом, під час якого виходить інформація про його побажання.
 • Отримання завдання на проектування.
 • Обміри території, геодезична і топографічна зйомка, виконання прив'язки вже існуючих будівель і насаджень.
 • Аналіз грунту, дослідження місця розташування, кліматичних та екологічних умов ділянки замовника.
 • Виявлення чинників, які можуть створити проблеми благоустрою.
 • Фотографування ділянки.
 • Ескізне проектування.

Ландшафтний благоустрій та проектування - творчий процес, який починається з ідей дизайнера, вони і лягають в основу майбутнього проекту. Завдання дизайнера - створити цілісний за зовнішнім виглядом ділянку, з урахуванням побажань замовника так, щоб функціональні зони доповнювали і поєднувалися один з одним. 
При вирішенні проблеми благоустрою враховувати слід все архітектурні рішення вже існуючих будівель. Це дуже важливо, адже ландшафтний дизайн повинен поєднуватися з будівлями на ділянці. 
Підсумком ескізного проектування є вибір стилістичного напряму і затвердження плану, за яким будуть проводитися всі роботи з благоустрою, з урахуванням фінансових можливостей замовника. ландшафтне благоустрійпроблеми благоустрою

Етап № 2.

 

 

 

 

Фахівці Фермерського господарства «Декор 3вягель Сад» у Новограді-Волинському займаються ландшафтним і комплексним благоустроєм уже багато років, пропонують замовнику повний або частковий набір проектної документації. 
В залежності від побажань клієнта, в базовий комплект проектування входять різні документи:

 

 • разбівной креслення;
 • проект дорожніх покриттів, який включає в себе підбір матеріалів для доріжок, підпірних стінок і сходів;
 • проект по розміщенню альтанок, павільйонів і камінів;
 • план з розміщення квітників, рабаток і клумб;
 • план розміщення комунікацій;
 • дендроплан;
 • відомість із зазначенням назв рослин і їх кількості.

етапи благоустроюінженерне благоустрій

 

 

 

 

 

Етап № 3.

Додаткові проекти, які виконуються на прохання замовника.

 

 • Проект систем дренажу.
 • Проект системи автоматичного поливу.
 • Проект збору і відводу води.
 • Проект штучної водойми.
 • Проект каскадів для водоспаду.
 • Проект фонтану або струмка.
 • Проект підсвічування водойми.
 • Проект освітлення.
 • Проект по влаштуванню рабаток і квітників.

Етап № 4.

 • Отримання всієї документації замовником і укладення договору.
 • Виконання робіт з благоустрою ділянки замовника.

комплексний благоустрійблагоустрій парку

 

санітарний благоустрій

 

 

 


Благоустрій парку або саду на цьому етапі робіт включає в себе видалення бур'янів і сміття з майданчиків. Там, де це необхідно, проводять реконструкцію існуючих насаджень. За матеріалами дослідження визначають, які заходи потрібно провести, щоб поліпшити стан насаджень.

Пристрій системи дренажу, обладнання та установка комунікацій


Поняття «інженерний благоустрій» включає в себе установку зовнішніх інженерних мереж і комунікацій. Інженерне комплексний благоустрій направлено на облаштування території, яка після виконання всіх робіт буде виглядати охайно і чисто. 
Дренаж на території обладнується для видалення талої води і надлишків дощових вод. Це допоможе уникнути затоплення. 
Благоустрій території немислимо без установки системи дренажу, зливового дренажу і автоматичної системи поливу. 
Організація благоустрою неможлива без етапу організації якісного освітлення. Садові ліхтарі вздовж доріжок з автоматичним включенням в темний час доби зроблять ділянку неповторним. Електричні комунікації повинні бути надійними з товстої ізоляцією і не боятися вологи. Про комунікаціях дуже важливо подбати своєчасно, щоб потім не переривати газон для їх укладання. 
Освітлення може бути не тільки уздовж садових доріжок, але і в альтанках і навіть в ставку. Водоймище з підсвічуванням виглядає дуже красиво. Ліхтарики, плаваючі на водній гладі, створюють затишну і романтичну атмосферу на ділянці.благоустрій території організація благоустрою

Установка системи автоматичного поливу


Сьогодні важко собі уявити життя без систем автоматичного поливу. Вони дуже зручні для поливу саду і газону. Автоматичні системи істотно полегшують догляд за територією. 
Переваги систем автоматичного поливу - якісний полив зелених насаджень, який неможливий ручним шляхом, і полив ділянки під час відсутності господарів. 
Система автоматичного поливу - складне інженерне рішення, яке вимагає наявності певних знань і навичок при його установці. Грамотне складання проекту по установці системи автоматичного поливу вирішує багато питань. 
Система поливу - сучасний пристрій, яке здійснює своєчасний, регулярний, нормований, економічний і рівномірний полив одного або декількох об'єктів, який здійснюється завдяки центральній комп'ютерній системі. 
Центральна система сама може налаштовувати роботу і час поливу системи, керуючись змінами погодних умов і умовами системи.

Розбивка на зони з подальшим їх оформленням


Розбивка ділянки на зони дуже важлива. Господарські зони і зони для відпочинку повинні гармоніювати один з одним і складати цілісну картинку. 
На різних зонах встановлюються різні малі архітектурні форми:

 

 • альтанки для відпочинку,
 • каміни,
 • перголи.

По всій території необхідно влаштувати доріжки для зручного переміщення по території. Вибір матеріалу для доріжок залежить від стилю, в якому виконаний ландшафтний дизайн, і від фінансових можливостей власника ділянки. 
Дуже красиво виглядає на ділянці штучне водоймище. Їх видів існує безліч:

 • фонтани,
 • озера і озерця,
 • струмочки,
 • річечки,
 • каскадні водоспади,
 • прудики і заплави з загатами.

Навіть самий крихітний «природний» водойму виглядає набагато краще басейну, який не несе декоративного навантаження. 
Садові доріжки, дороги і майданчики можуть бути виконані з каменю або тротуарної плитки. Способи проведення робіт з їх пристрою залежать від обраного стилю, задуму дизайнера і функціонального навантаження. 
Приміром, на невеликих ділянках можна використовувати камінь і навіть оптичне скло з підсвічуванням різних кольорів. Вночі, при місячному сяйві, сад повністю перетворюється, а стежки стають схожі на чумацький шлях. Якщо виконується благоустрій дворових територій великих площ, то необхідно здійснити благоустрій дороги на ділянці і благоустрій під'їзду до ділянки. У цьому випадку без асфальтування ніяк не обійтися. Асфальтування та благоустрій тут два нерозривні поняття.Ділянка, який має нахил, можна прикрасити сходами з дерева, бетону і природного каменю. Кілька ступенів додадуть виразність перепадів висот на ділянці, і те, що було його проблемою, стане його родзинкою. Щоб уникнути сповзання грунту, можна розбити ділянку на багаторівневі майданчики, зміцнивши їх бордюром з каменю.
благоустрій дворових територійблагоустрій під'їзду

Підготовка газонів, клумб, рабаток і квітників для посадки рослин і висадка рослин


Підготовка майданчиків під посадку рослин виконується в місцях, позначених на плані. Місцем для висадки рослин прекрасно може служити альпійська гірка або розарій. Їх облаштування - досить трудомістка робота, але радість, яку вони дарують, і вид, який вони надають ділянці, не можна порівнювати ні з чим. Для розаріїв і альпінаріїв найчастіше використовується теплий камінь - піщаник. 
Альпінарії і розарії формуються в кілька етапів.

 

 • Розмітка кордонів садовим шлангом або шнуром.
 • Зняття грунту.
 • Пристрій дренажу.
 • Укладання каменів сухим способом.

Висадка рослин на «гірки» можлива тільки після усадки грунту. Прискорить цей процес рівномірний полив землі альпінарію / розарію. 
Для рабаток, клумб і квітників основна підготовка полягає в підготовці грунту, необхідної для росту рослин. Залежно від того, яке середовище воліють квіти, грунт або подкисляют (рододендрони, деякі види лілій), або удобрюють (хризантеми), або додають пісок (еремурус). 
Для облаштування місць під посадку квітів в деяких випадках влаштовують дренаж. Він потрібен певних видів рослин для того, щоб не допускати накопичення зайва волога, яка може спровокувати загнивання коренів (рябчик імператорський). Перед посадкою рослин слід дочекатися усадки грунту. Висадка квітів здійснюється за планом ландшафтного дизайнера. Саме він з усього розмаїття рослин підбирає для ділянки ті, які будуть поєднуватися один з одним і забезпечать безперервне цвітіння. Крім того, ландшафтний дизайнер підбирає місце для висадки рослин з урахуванням їх потреб в освітленні і поливі. Наприклад, язичники і астильби люблять півтінь, а кали не будуть рости без регулярного і рясного поливу. Можна здійснити благоустрій будь-якої ділянки, в тому числі і благоустрій дачної ділянки, своїми руками, але краще все ж довіритися фахівцям «Жілекспертізи». Їх знання і навички дозволяють оформити ландшафт в неповторному стилі.