Історія і стилі ландшафтного дизайну

ландшафтний дизайн

Ландшафтний дизайн, як мистецтво, зародився багато століть до нашої ери. Найдавнішими, з відомих, вважаються єгипетські сади, що належали фараонам, знатним вельможам, жерцям. Уже тоді споруджувалися басейни, зони відпочинку із застосуванням декоративних насаджень. Ландшафтний дизайн - це одночасно і робота, і мистецтво з благоустрою та озеленення ділянок землі, яка включає проектування і створення газонів, садово-паркових насаджень.

Завданням ландшафтного фахівця є втілення гармонії і краси на території будь-якої ділянки. На тлі безлічі стилів можна виділити кілька основних:

 • класичний або регулярний, що відрізняється строгою геометрією ліній і форм з чітким кольоровим виконанням;
 • пейзажний або ландшафтний з характерними плавними лініями і переходами, з мінімальним втручанням людини;
 • японський, основними принципами якого є мініатюрне наслідування природного ландшафту;
 • сільський або кантрі, особливістю якого є максимальна простота і природність.

Нюанси ландшафтного проектування

ландшафтне проектування

Ландшафтне проектування саду - це захоплюючий і творчий процес, що вимагає чималих витрат і особливих знань. Створення проекту складається з безлічі елементів, починаючи обстеженням території і закінчуючи реалізацією цілого комплексу посадок, будівель, з урахуванням архітектурного стилю будівель і кліматичних умов місцевості.

На проектування повноцінного ландшафтного дизайну піде близько місяця. Та й самі роботи тривають не один день, за пару годин неможливо створити сад або розбити газон. Але ви можете бути впевнені, що наші майстри не витратять час даремно, а ландшафтні роботи будуть втілені в життя на найвищому рівні.

Секрети і основні елементи благоустрою

Процес благоустрою - це чітко спланована створення форм в просторі, тісно пов'язаних з навколишньою природою і архітектурою будинку. Як і в будь-якому процесі, благоустрій має свої основні елементи:

 

благоустрій

 • прокладка мережі доріжок і стежок;
 • зведення малих архітектурних форм декоративного та утилітарного характеру, що полегшують пересування по ділянці
 • підготовка ґрунту для посадки рослин;
 • підбір поєднання рослин, з урахуванням призначення, естетики та привабливості протягом цілого року.

Розташування ділянки на горі або на мальовничому березі річки іноді пов'язане з деякими незручностями рельєфного характеру. Виходом з такого становища є метод терасування. Суть полягає в формуванні горизонтальних терас (уступів), для яких використовується підпірна стінка .

підпірна стінка

Провести якісний благоустрій вашої ділянки допоможе команда досвідчених дизайнерів. Секрет правильного проведення робіт полягає у високому професіоналізмі наших майстрів.

Особлива роль мощених доріжок

мощенняЖоден, навіть найпрекрасніший, сад не можна собі уявити без комплексу доріжок і стежок. Дорожня мережа є однією з важливих елементів планування об'єкта ландшафтної архітектури, що займає від 10 до 15% всієї площі ділянки. Мощення доріжок обумовлюється цілою низкою важливих чинників:

 

 • рельєф ділянки,
 • постійна або сезонна експлуатація,
 • кількість проживаючих,
 • число автомобілів.

Не тільки габарити майданчиків, алей, доріг і стежок, але і пропорції і форма їх елементів, а також малюнок і матеріал покриттів, повинні поєднуватися із загальним композиційним рішенням об'єкта і закономірності побудови пейзажу. Розібратися у всіх цих тонкощах допоможуть дизайнери, а вам залишиться тільки насолоджуватися роботою професіоналів.

Додання затишку за допомогою малих архітектурних форм

малі архітектурні форми

Сад - це великий будинок під відкритим небом, окрасою якого слугуватимуть малі архітектурні форми . Тому дуже важливо мати в саду і оглядові майданчики, і відокремлені місця. Головне - правильно відчути поєднання елементів пейзажу, місць для спілкування (патіо, альтанки та ін.) І паркової скульптури - символ проникнення в природу матеріального світу.

У будь-якому парку присутні ротонди, лавки, містки, створені для насолоди відпочинком і споглядання пейзажів природи.При розташуванні на ділянці малих архітектурних форм не слід захоплюватися змішанням різних стилів, великою кількістю декоративних елементів. 
Компоненти озеленення, посадка крупномірів

озеленення

Одним з основних компонентів благоустрою є озеленення , що припускає посадку чагарників і дерев, розбивку алей, квітників, клумб, створення боскетів, стрижених стінок, живоплотів.

Іноді дизайнери вдаються до посадки дерев висотою від 3-х, з уже сформованою кроною і розвиненою кореневою системою, для швидкого озеленення території. Такі крупноміри необхідно садити взимку, що є запорукою успішної приживлюваності. Грамотний підбір рослин і технологія посадки - основні складові гармонійного ділянки.

крупномери

Для складання плану озеленення потрібні специфічні знання і тут без послуг наших фахівців - не обійтися. Вони за допомогою різноманітності асортименту чагарників і дерев, зможуть показати всю красу навколишньої природи, підкреслять дивовижну зміну фактури і форми крон в усі сезони року. Максимальна висота, структура і густота крони, відтінок листя, швидкість і обсяг зростання - все це буде враховано дизайнерами при створенні плану озеленення. Ваш ділянка буде не тільки радувати око, але і забезпечить довге життя всьому ландшафту.

Газони в ландшафтному дизайні

газон

Газон в перекладі з французької мови - природний або штучний трав'яний покрив будь-якої території, як правило, складається з злакових багаторічних культур. Зелений колір трави заспокоює і надає гармонію природному комплексу ландшафтного дизайну.

Гарний газон не тільки невід'ємна частина озеленення, а й окраса, що створює затишну атмосферу, що служить місцем відпочинку. Будь-який ландшафт починається з закладки і закінчується доглянутим газоном. Наша компанія рада надати вам допомогу в створенні зеленого острівця особливої ​​атмосфери і сприятливого психологічного тла.
Пожвавлюємо ландшафт квітниками

квітники

Квітники - невід'ємний елемент прикраси будь-якого саду, що створює затишок і комфорт, що милує око. За допомогою квітників, клумб, рабаток (прямі обрамляють смуги з квітів), арабесок (візерункові елементи на газонах), квіткових міксбордерів, бордюрів можна облагородити територію, гармонізувати ландшафт.

Правильне застосування квіткових композицій добре впливає на настрій людей. Такі ефекти можна досягти, використовуючи різні прийоми ландшафтного проектування.

Альпінарії, як яскравий елемент саду

альпінарій

З кожним роком все більш популярним серед декоративних ландшафтних композицій став займати альпінарій або альпійська гірка. Загадково розташовані камені, ненав'язливо зростаючі квіти, злегка не рівний рельєф - все це магнетично притягує погляд і навіває думки про вічне. Свою історію альпінарії починають в Японії і Китаї, де були вельми популярні, а в 15 столітті, проникнувши в Європу, перетворилися і отримали свою назву.

Альпійська гірка створюється як яскравий елемент саду, призначений радувати око. Розібратися в певних елементах альпінаріїв допоможуть досвідчені фахівці нашої компанії.Прикрашаємо інтер'єр за допомогою фітодизайну. Проектування зимового саду

фітодизайнзимовий сад

Зараз стає актуальним фітодизайн, який не просто прикрашає інтер'єр, але і стає його родзинкою. Мистецтво складати композиції поєднуючи рослини з обстановкою і елементами декору називається фітодизайном. Грамотна композиція, складена з живих, засушених, штучних квітів з міні-водоймою або фонтаном облагородить інтер'єр, зробить його індивідуальним і респектабельним. Вічно зеленим куточком в будь-який час року залишається зимовий сад, який є або продовження основної будівлі, або окремо стоячої будівлі.

Замкнутий простір, невеликі розміри приміщення вимагають чітко продуманого плану по функціональному використанню ділянок розміщення рослин, малих архітектурних форм, місць відпочинку. Наші фахівці допоможуть не тільки створити фітодизайн і зимовий сад , а й проконсультують по догляду за рослинами.

Створюємо гармонію з використанням ставків і водойм

ставкиводойми

Ні у кого не викликає сумніву, що споглядання води благотворно впливає на відновлення гармонії і душевної рівноваги. З давніх-давен елемент присутності води в саду посідав чільне місце.

В перських садах ставки і водойми привносили заспокоєння, свіжість і додатковий вимір в плоский ландшафт. На садових ділянках роблять нерегулярні ставки (природно заглиблений водойма неправильної і зігнутої форми), регулярні ставки (що має суворі риси правильної форми басейн), фонтани. Будівництво штучної водойми краще довірити фахівцям з компанії «Жілекспертіза».

Різновиди систем поливу

системи поливу

Ні для кого не є секретом, що жодна рослина не може обходитися без поливу. Найпоширеніший - шланговий або ручної полив, який має неповну підземну або надземну розводку. Напівавтоматичним поливом називається система подачі води, проведена під землею, включення якої відбувається після відкриття людиною вентиля. Сучасним, престижним і зручним рішенням стане автоматичний полив.

Грамотно спроектовані системи поливу нашими фахівцями, регулярно і рівномірно зрошують живлющою вологою зроблять ваш сад пишним, яскравим, квітучим і плодоносним.
Дренажна система і водовідведення

дренажводовідведення

Надлишкова вологість на ділянці загрожує і тимчасовими незручностями, і серйозними матеріальними витратами. Зайва волога не тільки руйнує будівлі, а й стає причиною захворювань і вимирання насаджень. Щоб уникнути таких неприємностей краще зробити на земельній ділянці дренаж та водовідведення .

Власне, дренаж - це збір і відведення води. Проектування такої системи - складний і трудомісткий процес, без фахівця тут не обійтися.

Неповторний сад, створений системами освітлення

Важливою частиною дизайну будь-якої ділянки є системи освітлення .Підсвічування води була і залишається однією з найпопулярнішою. Відблиски води на чагарниках і деревах додадуть таємничу красу всьому саду. Створити неперевершену романтичну атмосферу допоможе місячне світло. Підсвічування зверху змусить заграти ваш сад по-новому, а знизу - підвищить безпеку, висвітлюючи входи і отвори.

За допомогою світильників, розташованих на різній висоті і віддаленості створюється затінення, що дає фантастичні ефекти. Перетин променів декількох джерел допомагає отримати приємну і пом'якшену композицію. При грамотному підході до складання проекту освітлення садів і парків можливо з самого пересічного саду створити казковий світ химерної з зачаровує гри світла і тіні. Нам буде приємно перетворити в казку ваш сад!системи освітлення

Казковий світ новорічного оформлення

Ах, який наряд біля ялинки в день останній грудня! Як серед її голок святково кулі горять! Жодне торжество не зрівняється з самими казковими і довгоочікуваними новорічними святами. У стані новорічної ейфорії хочеться, щоб навколо була чарівна, що радує око казка.

Зусиллями компетентних майстрів наша компанія виконає не тільки дизайн приміщення, але і встановить, прикрасить саму ялинку. Ми допоможемо втілитися в життя вашим найсміливішим і незвичайним мріям, спроектувавши новорічне оформлення в короткі терміни.

Крижані фігури будуть незамінні при прикрасі площ, парків, котків, територій для гулянь. Ми створюємо неповторні фігури з льоду, що підкреслюють оригінальний колорит святкового простору.

новорічне оформлення

Фантастичні шоу з салютами та феєрверками

Рідкісний свято обходиться без застосування піротехніки. Салюти та феєрверки вражають своєю різноманітністю і барвистістю. У нашій компанії ви можете замовити піротехнічне шоу, феєрверк-шоу.

Фірмова гарантія незабутнього уявлення для вашої вечірки, свята, презентації, підкріплена безмежної красою салютів і феєрверків, залишать нескінченно приємні враження у ваших гостей. Наша професія - створювати для наших клієнтів грандіозні шоу.