дачне озеленення

Озеленення. Озеленення та благоустрій території

Озеленення використовується сьогодні в найрізноманітніших цілях. У місті - для створення неповторного вигляду вулиць і площ, для облагородження промислових пейзажів, для створення рекреаційних зон скверів і парків. У багатьох населених пунктах на рівні керівництва приймаються програми озеленення, перетворюють самі похмурі і нецікаві міські види. 
На ділянці біля заміського будинку, дачі або будь-якої установи правильне продумане розташування рослин здатне багато чого сказати про смак власника і тим самим працювати на створення його іміджу. 
Слід розуміти, що ця складова ландшафтного дизайну - озеленення також вимагає професійного підходу, як і будь-яка інша складова: геодезична зйомка, проведення дренажу, установка системи поливу та ін. Адже посадка живих рослин - це на довгі роки, і не така вже це легка робота ! Тут потрібно брати до уваги масу всяких факторів:

 • рельєф місцевості;
 • стан грунту;
 • умови зростання різних рослин;
 • лагідність їх один з одним і багато іншого.

«Жілекспертіза» пропонує послуги професійних ландшафтних дизайнерів, які вміють враховувати не тільки всі ці чинники, а й побажання клієнтів щодо оформлення їх власності.

міське озеленення

міське озелененнякомпенсаційне озелененняЗелені насадження виконують в місті певні функції: 
1. Кліматичні:

 

 • захищають від перегріву землю, асфальтові покриття і стіни будівель;
 • зволожують повітря за рахунок випаровування з їх поверхні води.

2. Санітарно-гігієнічні:

 • виробляють кисень;
 • виділяючи фітонциди, вбивають мікроорганізми, що знаходяться в повітрі;
 • затримують пил;
 • поглинають шум.

3. Естетичні:

 • покращують зовнішній вигляд міських масивів;
 • дозволяють створити цікавий дизайн.

4. Рекреаційні:

 • створюють хороші умови для прогулянок і відпочинку на відкритому повітрі;
 • благотворно діють на психіку людини, полегшуючи стресові стани і сприяючи релаксації.

Таким чином, дерева і чагарники, квіти і трави відіграють значну роль в житті міста. «Жілекспертіза», піклуючись про благоустрій та озеленення Москви, пропонує використовувати свій багаторічний досвід у створенні краси в мегаполісі за допомогою рослин.

об'єкти озеленення

ландшафтний дизайн озелененняоб'єкти озелененняУ кожному населеному пункті є безліч таких об'єктів - ділянок, засаджених рослинністю з дотриманням принципів ландшафтного дизайну. Це парки, сквери, бульвари, сади, лісопарки, навіть розділові смуги на шосе. У містах з їх, в общем-то, нездорової екологією дуже важливо використовувати найменшу можливість для посадки рослин. Причому насадження не варто розташовувати хаотично, це повинна бути система озеленення, що виконує покладені на міський зелений покрив функції.

компенсаційне озеленення

Відповідно до законодавства РФ, якщо при проведенні різних робіт - будівельних, ремонтних, земляних - були знищені зелені насадження, це слід компенсувати в грошовій або натуральній формі. Компенсація в натуральній формі - це посадка нових рослин замість загублених. Ми надаємо свої послуги у виконанні цього виду озеленення території Москви. Наші фахівці розуміють всі нюанси такої роботи, адже навіть при наявності достатнього місця для посадки необхідно врахувати стан грунту, розташування світла і тіні, рельєфу місцевості для того, щоб насадження прижилися. А як часто в Москві після закінчення будівництва просто неможливо відшукати територію такого розміру, щоб посадити стільки ж рослин, скільки було знищено. Тут наші фахівці можуть запропонувати вихід.

Вертикально-дахове озеленення будівель

Рослини, що ростуть на даху, - поки незвичне рішення для нашої країни. А за кордоном такий варіант озеленення дуже поширений, причому не тільки в середовищі міської забудови, а й в котеджних селищах, де квіти і трави висаджують на дахах гаражів, сараїв і т. Д. Рослини, що піднімаються по стінах будівлі, - більш звичний для наших громадян варіант. Він відмінно підходить у випадках, коли в новобудовах необхідно швидко створити масив зелені, а вільного місця дуже мало. Цей вид озеленення покращує склад повітря, вносить яскраві фарби в міський пейзаж, а, крім того, служить декоративним оформленням будівель, захищає від зайвого сонця, маскує архітектурні недоліки.

озеленення ділянки

озеленення будівельплан озелененняОблаштування ділянки - це продовження облаштування будинку, і так само, як в будинку, тут все повинно радувати ваш погляд, бути вам комфортним, давати можливість з гордістю продемонструвати стильну обстановку. Для втілення всіх цих прагнень є потреба у професійному похід, оскільки лише фахівець, який має відповідну освіту і досвід, здатний повною мірою врахувати всі особливості вашої ділянки і успішно провести озеленення хоч з нуля, хоч при вже наявної рослинності.

проект озеленення


проект озелененнярослини для озелененняНаші фахівці запропонують вам проект, що включає такі елементи:

 

 • Декоративні та плодові дерева - це, мабуть, найменш схильний до моді елемент благоустрою ділянки. Дерева завжди привертають увагу своєю різноманітною красою: навесні можна насолоджуватися їх цвітінням і ароматом, в їх тіні так приємно відпочити влітку, а восени щедрі плоди і буйство фарб листя дарують власникові безліч приємних вражень.
 • Великі рослини - посадку цих дерев виділяють в окремий елемент озеленення саду, оскільки робота з дорослими деревами з розвиненою кореневою системою і кроною і висотою від двох метрів має відмінності від посадки саджанців. Великі рослини дозволяють відразу ж створити закінчену композицію, побачити ландшафт так, як він повинен виглядати по плану озеленення.
 • Декоративні та ягідні чагарники - дуже популярний елемент, який створює обсяг, відмінно тримає декоративну форму; чагарники, як і дерева, радують око практично круглий рік.
 • Квітники - це місце, де є розгулятися фантазії. Різноманітні фарби і форми, різний сезон і тривалість цвітіння, однорічні та багаторічні. ... Так, квітникарство та озеленення тісно пов'язані між собою, напевно, неможливо уявити ландшафт без єдиного квіточки.
 • Газони - це окультурені галявини; створюють їх або посівом насіння, або укладанням готового дерну зі зростаючою травою - так звані рулонні газони, бувають таких видів:
 • звичайний - призначений для ходіння; покритий травою з родини злакових;
 • мавританський - в його склад входять лугові та польові квіти, він красиво цвіте практично ціле літо;
 • партерний - високодекоративний газон; як правило, примикає до будинку або іншої будівлі, має представницький вигляд; ходити по ньому не можна;
 • спортивний газон - покритий травою, стійкої до витоптування.

квітникарство озелененняозеленення ділянки

 

дачне озеленення


Виконати озеленення на невеликій ділянці чи не простіше, а, мабуть, ще складніше, ніж на великому. Дачі - це в основному шість соток території. А хочеться розташувати і фруктовий сад, і город, і клумби, і газони. Фахівці нашої організації підкажуть вам, як найбільш раціонально використовувати кожен клаптик землі, як зонувати ділянку, щоб на ньому помістилося все необхідне.Ландшафтний дизайнер допоможе визначитися з вибором рослин, придатних для невеликій за площею території, які будуть максимально сприяти створенню високохудожнього образу, але в той же час не стануть захаращувати ділянку. Для озеленення дачі вкрай вдалим є наступний метод.

вертикальне озеленення


Це вирощування рослин на різних вертикальних конструкціях: трельяж, стійках, перголах, арках. Воно застосовується для максимального використання простору, особливо при невеликих площах під посадку; допомагає створювати об'ємні форми, а також надає озеленювати об'єкту декоративність. Такий метод дозволяє заховати господарські споруди і не естетично виглядають конструкції, прикрасити забір і підпори. До речі, кучеряве по стінах будинку рослини виконують ще одну дуже корисну функцію: забирають зайву воду і таким чином не дозволяють їй виготовляти руйнівний вплив на фундамент та інші будівельні елементи.

Рослини для озеленення

система озелененняозеленення території МоскваДля створення ландшафтного дизайну пропонується безліч різних рослин. Фахівці нашої організації підкажуть, які саме породи і сорти слід взяти для конкретних цілей озеленення, для певної ділянки з урахуванням його грунтів, рельєфу і оточення. 
Види використовуваних рослин:

 

  • Плодові - представники цієї групи (яблуні, груші, абрикоси, сливи і т. П.) Не тільки радують око, але і урізноманітнюють раціон харчування власноруч вирощеним урожаєм.
  • Ягідні - це чагарники і трав'янисті рослини: смородина, малина, полуниця, агрус та ін .; подібно представникам попередньої групи, мають декоративну і харчову цінність, також можуть використовуватися як функціональні елементи дизайну, наприклад, в якості живої огорожі.
  • Хвойні - дерева і чагарники дуже високій декоративності, причому, зберігають це властивість і взимку, оскільки є вічнозеленими рослинами. Ялини, сосни, туї, модрини, ялівець, кедри - їх широко використовують як в якості одиночного елемента, так і в композиціях, а ще для створення огорож і міксбордерів.
  • Листування - це найрізноманітніші представники дерев і чагарників: береза, дуб, клен, липа, горобина, бузок, бересклет, верес, рокитник.Перерахування всіх можливих порід зайняв би цілу сторінку. Так само, як і хвойні, використовуються в найрізноманітніших цілях. Озеленення деревами та чагарниками листяних порід - один з найбільш затребуваних елементів дизайну ландшафту.
  • Квіти - красива група рослин; вміло підібрані досвідченими фахівцями, вони здатні з ранньої весни до пізньої осені створювати на вашій ділянці квітучі композиції у вигляді клумб, міксбордерів, шпалер та ін.